Gaj dvakrat slavil na CSI1*, CSI3* San Giovanni in Marignano

Ponedeljek 6.5.2013 – Prva dva vikenda v maju v italijanskem San Giovanni in Marignanu potekata dva mednarodna turnirja v preskakovanju ovir s skupnim nagradnim skladom 275.000,00 EUR. V močni evropski konkurenci, turnir namreč šteje tudi kot del kvalifikacij za svetovno prvenstvo, se meri tudi Gaj Riossa, ki je prvi turnir minuli vikend v kategoriji ''Light Tour'' ponovno zaključil z dobrimi rezultati.

V četrtek je s konjem Unaniemom dosegel 3. mesto na višini ovir 1.30m, v petek pa že slavil z mlado, 6 letno kobilo Cedieno na 1.20m ovirah. V soboto je ponovno zmagal s Cedieno, tokrat na 125 cm ovirah, z Unaniemom pa zabeležil 4. mesto na 1.30m ovirah. Na nedeljski, finalni 1.30m preizkušnji se je z Unaniemom uvrstil v ožji del tekmovanja oz. baraž, kjer je bil sicer skoraj tri sekunde hitrejši od zmagovalca, a je žal podrl prav zadnjo zapreko in zasedel 7. mesto.
Na turnirju je uspešno nastopila tudi Lidija Grum, ki je v konkurenci mladih, 7 letnih konj osvojila 3. mesto.

Ekipa Ugar Equestrian Team ostaja na prizorišču še en teden, Gaj Riossa pa bo kot najmlajši tekmovalec z Unaniemom nastopal še v višji kategoriji, t.i. ''Strong Tour'', medtem ko bo s kobilo Cedieno tekmoval v profesionalni konkurenci za mlade konje.