Gaj Riossa slavil na Pokalni tekmi za mladince v Celju

Ponedeljek, 12.5.2014 – Gaj Riossa je minuli konec tedna nastopil na trodnevnem turnirju za Pokal Slovenije v preskakovanju ovir v Centru konjeniškega športa Celje. V pokalnem tekmovanju za mladince je tokrat jahal konja Bentona in s prepričljivim jahanjem zasluženo slavil.

Nastopil je tudi na dveh preizkušnjah v konkurenci šest letnih konj, kjer je s konjem Dakota zabeležil dve novi zmagi. Nedelja je postregla s finalnim tekmovanjem v članski konkurenci na višini ovir 1.40m, na katerem je Gaj nastopil s konjem Ryan Star. Z osnovnim parkurjem sta opravila prepričljivo in se uvrstila v drugi del. V baražu ni nobenemu tekmovalcu uspelo prejahati parkur brez napake, Gaj pa je z eno podrto zapreko in drugim najhitrejšim časom zaostal le za Tomažem Lauferjem in tako osvojil 2. mesto.